1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Які довідки необхідні для того, щоб узяти кредит у банку або МФО?

 

Які довідки необхідні для того, щоб узяти кредит у банку або МФО?

У ситуаціях, коли для важливої справи бракує коштів, люди звертаються по допомогу до різних фінансових установ. Раніше отримання кредиту було пов’язане зі збиранням великої кількості документів. На щастя, політика банків та мікрофінансових організацій останнім часом стала демократичнішою, одначе, деякі довідки все ж необхідно мати. Нижче наведені вимоги для фізичних осіб, а не для фірм чи компаній.

Документи для МФО

Жодних довідок не потрібно, якщо ви хочете бути прокредитованим мікрофінансовою організацією. Здебільшого такі установи вимагають лише паспорт та ідентифікаційний код. Однак, розмір позичених грошей буде невеликим: у середньому від 200 до 20000 гривень.

Документи для банків

Складнішою є ситуація, коли мова заходить про банки. Вони можуть видавати як мікрокредити, так і великі позики, а в кожному випадку діють свої правила.

Для невеликих кредитувань (сума в кожної установи своя) умови не відрізняються від вимог МФО: потрібно надати паспорт та ІПН. Жодні інші документи зазвичай непотрібні.

Якщо сума велика, то потенційно банку може затребувати низку документів.

1) Довідку про доходи, щоби підтвердити платоспроможність клієнта. Вона видається вашим роботодавцем. Залежно від розміру позики довідка може демонструвати ваші доходи за останні 3,6, 12, а то і 24 місяці.

2) Копію трудової книжки та виписку з неї вимагають рідше, втім, деякі банки просять надати ці документи, щоби додатково переконатися в тому, що позичальник є платоспроможним;

3) Здебільшого українські банки видають кредити особам з українським громадянством або реєстрацією на території держави. Відповідно, у низці випадків можуть затребувати довідки, які підтверджують ваш легальний статус у країні.

4) Якщо сума позики особливо велика, то установа може попросити надати довідки про володіння рухомим або нерухомим майном, яке буде виступати додатковою гарантією погашення боргу.

5) У кожному окремому випадку банк може попросити вас про додаткові документи після консультації. Наприклад, для отримання кредиту на купівлю машини необхідно представити рахунок-фактуру на нього.

Підсумовуючи, до найважливіших документів належать паспорт, код платника податків та довідку про доходи. Інші «папірці» є ситуативними вимогами банку.

 

Залишити відгук

  Subscribe  
Notify of