1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Що робити, коли нема грошей на виплату кредиту?

Що робити, коли нема грошей на виплату кредиту?

Життєві труднощі ставлять людину перед необхідністю взяти кредит, але не завжди всі правильно розраховують свої сили і стають залежними від банку. Доступність кредитів часто вводить в оману, що і розрахуватися з ним буде так само просто, як і отримати. Але, на жаль, за досить короткий час ситуація може змінитися, як на роботі, так і в сім’ї.

Як себе вести, якщо нема чим платити

Ситуація, коли є борг, а платити нічим, сьогодні, на жаль, далеко не рідкість. Економічна нестабільність, скачки курсів, втрата роботи або скорочення, зниження заробітної плати, проблеми зі здоров’ям – все це може привести до неспроможності оплачувати позику.

Перш за все – не впадайте у відчай, насправді ця проблема не є катастрофою і ви не одні потрапили в подібні обставини.

Не варто все кидати і ховатися (це найгірший варіант).

Намагатися уникати контактів з банком і не відповідати на телефонні дзвінки – значить ускладнити і без того важку ситуацію. Банк вирішить, що ви не збираєтеся платити, віднесе вас в розряд непорядних позичальників і передасть справу в руки колекторів, які займаються поверненням грошей для банку.

Так, зараз у вас фінансові труднощі, але вони – тимчасові і усвідомити це ви повинні самі. У будь-якому випадку, краще не доводити справу до суду.

Що робити, коли нема грошей на виплату кредиту?

Як погасити кредит в Приватбанку, якщо немає грошей?

Банків, що надають кредити населенню, багато. Розрізняються багато видів кредитування та умови їх погашення. У той же час, закони однакові для всіх і тому варіанти вирішення проблеми підходять до всіх банків. Наприклад, як погасити кредит у Приватбанку, якщо немає грошей?

В першу чергу необхідно поставити банк до відома про ваші складнощі з виплатою кредиту. Постарайтеся пояснити, що не відмовляєтесь від своїх зобов’язань, адже раніше ви справно платили і показали себе добросовісним позичальником. Зараз ви відчуваєте фінансові труднощі, але це явище тимчасове і надалі ви маєте намір стабільно виплачувати свій борг по кредиту.

Якщо вчасно не зв’язатися з банком, то борг буде збільшуватися швидше, ніж можливість його погашення.

Не маючи відомостей про справжній стан речей, банк буде змушений вживати жорстких заходів – нараховувати відсотки, пені, штрафи, що в кінцевому підсумку призведе не тільки до погіршення кредитної історії, а й до збільшення боргу в геометричній прогресії.

Як не платити кредит? Ніяк!

Зрозумійте, що заборгованість перед банком нікуди не зникне і погашати її все одно доведеться, тому візьміть себе в руки і шукайте способи вирішення проблеми.
Проявіть ініціативу і самі зверніться в банк, повірте – це оцінять.

Перш за все подайте в банк заяву на відкликання вашої згоди на обробку та передачу інформації про вас третім особам. Така згода зазвичай дається позичальником автоматично під час укладення кредитного договору. Заборона на передачу персональних даних третім особам убезпечить вас від претензій колекторів

Варіанти вирішення проблеми з банком

Запропонуйте банку свої варіанти врегулювання питання:

  • Можна укласти угоду про реструктуризацію боргу, яке полягає в зміні термінів погашення кредиту, зменшення щомісячної суми або збільшення графіка виплат. Такі програми є майже в кожному банку, однак при цьому загальна сума кредиту буде  трішки збільшена.
  • Інший варіант – прохання про надання кредитних канікул для того, щоб виправити ситуацію і знайти нові джерела доходу. Якщо ви маєте хорошу кредитну історію – банк може піти вам на зустріч і зробити відстрочку на два-три місяці, часом навіть без нарахування пені. Пам’ятайте, що при відстрочці суми наступних виплат будуть дещо вищі.
  • У тому випадку, якщо ви можете щомісяця вносити хоча б частину належного платежу, варто спробувати домогтися рефінансування актуального кредиту на інших, більш вигідних для вас умовах.

Завжди ведіть переговори з банком на рівних і не погоджуйтеся на варіанти, які можуть поставити вас в ще більш складне становище. Банк теж зацікавлений в поверненні грошей і йому вигідніше поступитися вам, ніж чекати оплати боргу багато років.

Якщо переговори з банком ні до чого не привели, то варто подумати про перекредитацію – взяти кредит без справки про доходи в іншому банку на більший термін і під менший відсоток. Чим більше термін кредиту, тим менше щомісячні виплати, що дозволяє уникнути прострочення основного кредиту.

Щоб уникнути непередбачених ситуацій бажано мати накопичення в розмірі двох-трьох щомісячних платежів.

https://www.youtube.com/watch?v=ov6VxBvahq0

Залишити відгук

  Subscribe  
Notify of